İnsan yetiştirme sanatı: öğretmenlik

Bir hammadde gibi bizleri alan öğretmenlerimiz bizleri vatana milletin anasına babasına hayırlı bir evlat yetiştirmek için uğraşırlar.

12:39:17 | 2018-11-08
Halim ACAR
Halim ACAR      Hal-28@hotmail.com

İnsan yetiştirme sanatı: öğretmenlik

Bir hammadde gibi bizleri alan öğretmenlerimiz bizleri vatana milletin anasına babasına hayırlı bir evlat yetiştirmek için uğraşırlar.

Ne kutsal bir meslek öğretmenlik insanla uğraşmak hemse insanın en masum saf ve sevecen hali çocuk.

                      Bir ressam bir tablo yapmaya baslar yapar beğenmez yırtar atar cöpe, bir marangoz ağacı alır bazen güzel bir sehpa yapar çok rendeler çok keser yakılacak bir odun olur ağaç. Öğretmen elinde bir çocuk masun günahsız. Kesemezsiniz biçemezsiniz. Çöpe atamaz odun olarak ta yakamazsınız. Çocuktan bir insan yetiştireceksiniz.

                     Sokrates bakın ne güzel söylemiş   “ Dünyada her şeye kıymet biçilebilir. Ama öğretmenin eserine kıymet biçilemez.” Değer bicebilirmisiniz öğretmenin eserine o eserin değerini ödeyecek para basıldı mı? Altın cıkarıldımı. O eserin kıymetini öğretmenlerimizden baksa kim bilenebilir ki. Kim fark eder o eserdeki güzellikleri. O esere verilen emekleri, bizler nasıl bilebiliriz. Nasıl kıymet biçebiliriz. Bizleri anne babamızdan alıp bu günlerimize getiren tüm öğretmenlerimizin ellerinden öpüyorum.

                     Gününüz kutlu olsun.

 Köyümüzde görev yapmış tüm öğretmenlerimizin ve amcam, okulda amca dediğim için kızan bazen de bir tokat patlatan Hamdi ACAR öğretmenimin, Akdoğan köyünde beni yeni bir ortama yeni arkadaşlara uyum sağlamamı sağlayan beni geliştiren Ayten YAZICI öğretmenimin. İsimlerini yazamadığım bende emeği olan ter akıtan tüm öğretmenlerime çalışın boş durmayın bir şeyler okuyun diye bizi zorlayan dayım Âdem ÖZTÜRK’ ÜN ellerinden öpüyorum.

 

                                                 Saygı ve selamlarımla
ETİKET :  

Tümü