SEVGİLİ ÖGRETMENLERİM

Sizleri sadece 24 Kasımda hatırlamak sadece bir günde hatırlamak ne kadar korkunç bir olay ama insanoğlu biraz nankör çok çabuk unutan bir varlık. Hemen unuturuz

22:07:47 | 2019-11-24
Halim ACAR
Halim ACAR      Hal-28@hotmail.com

SEVGİLİ ÖGRETMENLERİM

 Sizleri sadece 24 Kasımda hatırlamak sadece bir günde hatırlamak ne kadar korkunç bir olay ama insanoğlu biraz nankör çok çabuk unutan bir varlık. Hemen unuturuz 

Bir 24 Kasım daha geliyor öğretmenler günü bizlere yıllarını veren bizlere bir kelime bir harf öğretmek için yıllarca uğraşan öğretmenlerimizin günü. Gün onlarındı ama gün bizim günümüz öğretmenlerimizi hatırlama onların ellerinden öpme günümüz belki bizler öğretmenlerimizi unutuyoruz ama öğretmenlerimiz bizleri unutuyorlar mı hiçbir öğretmen ögrençisini unutur mu bir anne bir baba evladını unutur mu unutması mümkün mü çok uzakta bile olsa kalbinde bir yerde bir iz duruyordur öğrencilerinden öğretmenlerimizin.

Unutmak hatırlamak dediğim de bunda 4 yıl önce bir bayram günü öğretmenimle bayramlaşmak için evine gitmiştim bayramlaştıktan sonra sohbet ederken öğretmeninim bana   “bak dedi sana bir şey göstereceğim” dedi. 

Ben meraklandım ne ki diye düşünmeye başlamıştım. Acaba neydi bir resimdir diye aklıma geldi

Ama öğretmenim biraz sonra elinde ufak bir defter ile içeriye girdi ve dedi ki “bak bu senin yazdığım şiirlerden oluşturduğum bir defter dedi.” Gerçekten benim yazdığım şiirlerdi benim defterimdi o defteri öğretmenim hala evinin bir kösesinde saklıyordu. Ben o an donmuştum şaşırmıştın yaklaşık yirmi yıl öncesinden kalmış bir defterdi bu ben o an bir kez daha utandım. Öğretmenlik buydu bir anneydi bir babaydı evlatlarından hiçbir zaman kopmayan.

Bu vesile ile tekrar tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar bende emeği olan tüm öğretmenlerimin ellerinden öperim. Biliyorum ki biz sizleri unutuyoruz ama siz bizleri hiç unutmuyorsunuz.

Saygı ve selamlarımla ….

                  HALİM ACAR     15 /12/08
ETİKET :  

Tümü