HİLMİ YAMAN YENİMAHALLE'YE ADAY

Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı iş adamı Çamlıdere İnceoz köyünden hemşehrimiz Hilmi Yaman Ak Parti Yenimahalle belediye başkan aday adaylığı başvurusunu yaptı

21:20:29 | 2018-11-13

-

Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı, Binicilik Federasyonu As başkanı Çamlıdere İnceoz köyünden hemşerimiz iş adamı eski Yenimahalle belediye meclis üyesi Hilmi Yaman Ak parti Yenimahalle ilce başkanlığına resmi başvurusunu yaptı.

 AK Parti'den Yenimahalle Belediye Başkan aday adayı Ankaralılar ve Ankara'ya Hizmet Edenler Derneği (AHİD) Genel Başkanı Hilmi Yaman, "Bu başvuruyla Yenimahalle için bizlerin de yapabileceği güzel çalışmaların olduğunu göstermek istiyorum. Her insanın doğup büyüdüğü yere karşı sorumlulukları vardır. Yenimahalle'ye hizmetkar olmak beni mutlu edecektir" dedi.

 

HİLMİ YAMAN kimdir?

Hilmi Yaman, 1967 yılında Ankara Çamlıdere’de doğdu. İlk ve orta öğretimi Çamlıdere’de; lise öğrenimini ise Yenimahalle Yahya Kemal Beyatlı Lisesi’nde tamamladı. Anadolu Üniversitesi’nde İşletme okudu. İstanbul Üniversitesi İletişim bölümündeki lisans eğitimi ve Çankaya Üniversitesi Siyaset Bilimi Yüksek Lisans bölümlerinden mezun oldu.

 

Türkiye Binicilik Federasyonu Asbaşkanlığı ve Yönetim Kurulu üyeliğini yürüten Yaman, HYB Petrol Ürünleri şirketinin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanıdır. Ankaragücü Disiplin Kurulu Üyesi ve Gençlerbirliği Kongre üyesidir. Ayrıca Çamlıderespor’da Başkanlık ve Kızılcahamam-Çamlıdere Dernekleri Platformu’nda Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yaptı.

 

2004-2009 yılları arasında Yenimahalle Belediyesi’nde Meclis Üyesi olarak görev aldı. Bu süreçte; Belediyede 2004 Nisan-2004 Ağustos tarihleri arasında Altyapı Komisyonu 2. Başkanlığı, 2004-2005 tarihleri arasında Altyapı Komisyonu 2. Başkanlığı, 2006-2007 tarihleri arasında Engelliler ve Kadın Hakları Komisyon Başkanlığı, 2007-2008 tarihleri arasında Kanun İdare ve Tarifeler Komisyonu Başkanlığı, 2008-2009 tarihleri arasında İsimlendirme Komisyonu’nda Üyelik ve 11.08.2005-27.07.2006 tarihleri arasında Encümen Üyeliği görevlerinde bulundu.
ETİKET :  

Tümü