Adem Ceylan yeni görevine başladı

Hemşehrimiz Adem Ceylan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanlığı'na atandı.

22:48:03 | 2016-04-25

-

Hemşehrimiz Adem Ceylan  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkanlığı'na atandı.

 

Yeni görev  görevini sosyal medyada yayınladıgı  su mesaj ile duyurdu. "Beni bu göreve layık gören sayın Cumhurbaşkanı'mıza, Başbakan'ımıza ve Çalışma Bakanımız Süleyman SOYLU'ya ve herzaman desteğini,duasını esirgemeyen gönül dostlarıma teşekkür ediyorum. Bundan önceki görevlerimizde olduğu gibi işimizi en iyi şekilde yaparak ülkemize faydalı olacağız" dedi.

 

HARMANGERSİ.COM  olarak hemşehrimiz Adem Ceylan'a yeni görevinde başarılar diliyoruz.

 

ADEM CEYLAN KİMDİR

 

1963 Ankara Çamlıdere İlçesi doğumlu olan Ceylan, Anadolu Üniversitesi Afyon Mali Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünü 1986 yılında bitirdikten sonra Karayolları Genel Müdürlüğünde 1987 tarihinde memuriyete başladı.

1990 yılında İçişleri Bakanlığı Kontrolörler Kurulu Başkanlığında Mahalli İdareler Kontrolörü olarak göreve başladı. Mahalli İdareler Kontrolörü ve Baş kontrolörü olarak mesleği gereğince; Türkiye'nin değişik bölgelerinde Bakan adına il özel idareleri ve belediyelerin teftiş, inceleme, araştırma ve soruşturma görevlerini yürüttü. İçişleri Bakanlığınca yapılan görevlendirme sonucu 2003-2004 yılları yasama dönemlerinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde "Araştırma Komisyonlarında" görev yaptı.

03.01.2006 tarihinde Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığına getirildi. 07 Mayıs 2008'den itibaren vekâleten yürüttüğü Ankara İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevine 21.01.2009'da atandı. Eğitim ve Yönetimde Politika Analizleri ve Stratejik Araştırmalar Derneği tarafından, Ulusal düzeyde düzenlenen 2010 yılında en iyi stratejik yönetim ve uygulama yapan il özel idaresi yöneticisi seçildi.

Adem Ceylan Devlet Denetim Elemanları Derneği ve birçok sivil toplum kuruluşlarının üyelik ve yönetimlerinde bulunarak mesleki ve sosyal etkinliklerde bulundu. Halen, Türkiye Hentbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti'nin Ankara Yenimahalle Belediye Başkan Adayı olan Ceylan Seçimlerden sonra Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreter Yardımcılığı görevini yapmıştır.

Adem Ceylan Evli ve iki çocuk babasıdır.
ETİKET :  

Tümü