A SOSYAL MEDYA

"her bacadan bir duman et mi kaynar dert mi kaynar bilinmez" demişler atalarımız.

16:46:04 | 2019-11-25
Halim ACAR
Halim ACAR      Hal-28@hotmail.com

"her bacadan bir duman et mi kaynar dert mi kaynar bilinmez"
demişler atalarımız.
Geçim dünyasında insanlar nasıl ne şekilde yasıyor kimsenin kimseden umurunda olmadığı bir hayatı yasıyoruz.yan komsumuz bile artık tanımıyoruz.kendi kendimize yasamaya başladık.Bilgisayar televizyon bizi bizlikten ne kadar çıkardı.
Sosyal medya bizi ne kadar a sosyal yaptı çok sosyal olacağız derken ne kadar toplumdan arkadaşlarımızdan ailemizden uzaklaştık hiç haberimiz olmadan 
Hani derler ya atalarımız "oğlum sana diyorum gelinim sen anla" diye benimkisi öyle bir şey eleştiriyi öncelikle kendimden başlıyorum.Sosyal medya müptelası olmaya başladım.Hastalık mı bende hastalık nasıl ki bağımlılık yapan şeyler gibi bir sigara nasıl insanı bağımlılık yapıyor.İçmeden yapamıyorsunuz sosyal medyada öyle oldu
Ben sosyal medyadan hayatı takip etmeye başladım.sosyal medya çok iyiydi hayat orda daha güzel daha zahmetsiz .
Ne güzel bir olaydı oturuyorsunuz bilgisayarın basına yada cep telefonuna,düğüne haberinin altına yazarsın bir yorum "hayırlı olsun".ölüme "Allah rahmet eylesin" hastaya "geçmiş olsun" daha neler neler zahmetsizce herkesin her türlü gününde yanında oluyorsun.
sosyal medyadan hepsine yetişiyordum.dışarı bile çıkmama gerek kalmıyordu.her olaydan haberden haberim oluyordum.Çarsıda pazarda gezsen o kadar insan görsem bu kadar haberden haberdar olamazdım.
Gecen gün yine sosyal medyada bir karikatür gördüm karikatür bir cenaze vardı ve basında üç beş kişi duruyor oradan birisi diyor ki: merhumun sosyal medyada beş bin arkadaşı vardı.
işte sosyal medya böyle bir a sosyal yapı oluşturdu bizde.
Çok haberdar fakat hiç duygusuz.Sadece bacadaki dumanı görüyorduk.dumanın ateşinde ne piştiğinden hiç haberimiz yoktu.
Dumanı gördüğümüzde iyi bu duman tütüyor iyiler aşları pişiyor diyoruz, ev girmek evde ne oluyor.komsumuz nasıl,akrabamız nasıl neleri var neleri yok.ocaklarında ne pişiyor bir bardak çaylarını içelim hallenelim dertleşelim demekten uzaklaştık.
sosyal günlerde görüşmek üzere.
sürçü lisan ettiysem af fola
Halimce 2015
ETİKET :  

Tümü